Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Alçı Sıva Nasıl Yapılır?

Alçı Sıva Nasıl Yapılır  Alçı sıva makine ve elle olmak üzere iki şekilde yapılır. Uygulamaya başlamadan önce beton, bürüt beton üzerindeki bozuklukları çapakları temizlemek gerekir. Sıva yapacağımız yerleri yani yüzeyleri Devamı »

Alçı Sıva nedir?

Alçı Sıva nedir?

Alçı Sıva Nedir ? -Gazbeton -Tuğla  -Beton -Bims blok  -Brüt beton  Veya kaba sıvanın üzerine alçıdan yapılan ve üzerine yapılacak olan uygulamaya katman oluşturan yüzeye alçı sıva denir. Alçı sıvalar Devamı »

Alçı Nedir?

Alçı Nedir?

Alçı Nedir Alçı taşı doğal olarak oluşan ve bileşiminde iki molekül su bulunduran bir kalsiyum sülfat minarelidir.Alçı taşının (CaSO4 2H2O) bünyesinde yarım molekül su kalacak şekilde ısıtılarak(120-180oC) suyunun uçurulması ve Devamı »

Derz Dolgu Alçısı

Derz Dolgu Alçısı

Alçı plakaların birleşim yerlerinde ve duvar ile arasındaki boşluklarda kullanılabilen özel bir dolgu alçısıdır. KULLANMA TALİMATI: Temiz bir kaba yapılacak harç miktarına uygun su alınız, üzerine su yüzeyini örtecek şekilde Devamı »

Saten Alçısı

Saten Alçısı

Brüt beton, gaz beton, kara sıva, alçı sıva, alçı plaka veya boyalı yüzeylere uygulanabilen uygulama süresi uzatılmış yüzey düzeltme alçısıdır. Düzgün pürüzsüz ve ipeksi bir yüzey sağlar. KULLANMA TALİMATI: Uygulamaya başlamadan Devamı »

Plaka Yapıştırma Alçısı

Plaka Yapıştırma Alçısı

Tuğla, briket, gaz beton yüzeylerde kullanılabilen yüksek yapışma mukavemetine sahip özel yapıştırma alçısıdır. Teknik Özellikler Su / Alçı Oranı % 48 Basınç Mukavemeti 5 Devamı »